Yeni
12,00 TL
Havale ile : TL   12,00

Beymikro Yeşillik Marul Kıvırcık - Yazlık

Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beymikro Marul Kıvırcık - Yazlık

   
  1 paket ürün 180 adet tohum ihtiva etmektedir.
   
  Beymikro yeşillik tohumlarıyla  ev bahçeciliğinde, saksıda veya mutfakta mikro yeşillik - sebze üretmeniz için geliştirdiğimiz bir projedir.
  Mikro yeşillikler çeşitli tohumlardan büyüyen yenilebilir bitkilerdir. Ortalama 5-10 santimetreye kadar büyüdüklerinde hasat edilirler. 
  Maryland Üniversitesi’nde asistan profesör olan Dr. Qin Wang mikro yeşillerin besin değerlerinin olgun hallerinden 40 kat daha yoğunlukta olduğunu ekibi ile birlikte yaptığı çalışmalar sonrasında belirtmektedir.
  Örneğin kırmızı lahana mikro yeşili olgun halinden 40 kat daha fazla E vitamini ve 6 kat fazla C vitamini içeriyor. 
  Mikro yeşiller antioksidan deposu oldukları gibi enzimler açısından zenginlerdir, bu sebeple sindirimleri de çok kolaydır.
  Ev bahçeciliği özellikle çocuklarımızın toprakla, üretim ve emekle tanışmasına vesile olur. Küçücük bir tohumdan bir ürün elde etmenin anlamını çözerler. Tohumdan ürün elde etmek için bir bahçe de gerekmiyor, saksılarla evimizin her bir köşesinde bu alanı yaratabiliriz.
  Mikro yeşillik paketinde ki içerikle aynı zamanda bahçenize ekim yaptığınızda da gayet normal ve sağlıklı yeşillikler elde edebilirsiniz.
  Ürünlerimiz hiç bir pestisit veya boya ile kaplanmamıştır.

  Temel Tavsiyeler;

  Yazın güneş alan her alanda, kışın kapalı balkon ortamında mikro yeşilliklerinizi yetiştirebilirsiniz.

  Ekim;

  Nemli TORF ile doldurulmuş (8-10 cm kadar) saksı veya direk iyice çapalanmış, ufalanmış ve gübrelenmiş bir bahçede ekim yapabilirsiniz.
  her ürün için ekim derinliği, tohum eninin 2 katı derinlikte olmalıdır.

  Sulama;

  Sulama işleminde başlangıç için fısfıs kullanmanız yeterli olacaktır.
  Amaç nemli bir ortamda çimlenmelerini sağlamak olmalıdır. Sulama, yeşilliğin her döneminde toprağa veya torfa dokunduğunuzda toprak daima nemli olacak, ıslak olmayacak" şekilde sabah ve/veya akşam yapmalıyız.

  Çimlenme; 

  İlk çimlenme için gölge bir ortamı tercih etmeliyiz. Çimlenme döneminde uygun nem ve sıcaklık ortamının korunabilmesi için çimlenme kabınızın üzerini naylon ya da streç film gibi ışığı geçiren, aynı zamanda da sera etkisi yapabilecek bir malzeme ile kapatabilirsiniz. Ekimi bahçede gerçekleştiriyorsanız buna gerek yoktur. Çimlendikten sonra da mikro yeşilliklerin yarı güneşli bir ortamda kalmasını tavsiye ediyoruz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.